„Mediace-metoda, profese, konkurenceschopnost“ – nový projekt

Krnovská vzdělávací firma EDUCO CENTRUM s.r.o. zahájí 01. 08. 2012 realizaci nového grantového projektu: „Mediace-metoda, profese, konkurenceschopnost.číslo CZ.1.07/3.2.07/03.0030, který si klade za cíl vytvořit komplexní systém dalšího vzdělávání v tématu MEDIACE, a to jak pro profesní mediátory, tak i další profese, které chtějí znalostí mediačních technik posílit své dílčí pracovní kompetence. Tento projekt spolufinancován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR pružně reaguje na potřebnost a velkou poptávku a dále také na změnu profesního chápání mediátora v souvislosti s čerstvě přijatým zákonem o mediaci (účinným od 1. 9. 2012).     

 

Tříúrovňový model vzdělávaní, který prozatím v ČR nemá obdoby, chce na jedné straně postihovat potřeby profesionálních mediátorů nebo těch, kteří se jimi chtějí stát, s efektem posílení odborných kompetencí – profesní vzdělávání v mediaci.

 

Na druhé straně chce podporovat další množství různých profesí s potřebou posílení dílčích pracovních kompetencí souvisejících s jejich konkurenceschopností na trhu práce – vzdělávání v základních dovednostech konstruktivního řešení konfliktů. Těmi dalšími různými profesemi jsou např. pracovníci ve školství, zdravotnictví, ve službách, v obchodu, personalisté, pracovníci ve službách ... .

 

Vzniknou tak specializační (oborové) výcviky reagující na odlišné potřeby a přístupy při mediacích různých typů konfliktů, ale také kratší tematické kurzy nabízející průběžné zvyšování kvalifikace i pro zkušené mediátory s dlouholetou praxí. Systém má k vytvoření nyní definovaných 31 vzdělávacích programů, výcviků s tím, že toto číslo není konečné - bude se měnit s vývojem potřeb společnosti.

 

Pilotní výuka vybraných 16 nově vzniklých programů odstartuje zakrátko, tak v případě zájmu průběžně sledujte  informace na naších webových stránkach. Podrobný popis projektu můžete shlédnout ZDE     

 « zpět | publikováno: 24.07.2012


Komentáře k článku

+ přidat komentář